20 st mattallrikar, modell nr 1621
12 st djupa mattallrikar, modell nr 1614.
17 st djupa mattallrikar, modell nr1616
12 st förrättstallrikar, modell nr 1623.
8 st assietter, modell nr 1624
30 st assietter, modell nr 1625
1 st kopp med med fat, modell nr 1549 samt 8 fat utan koppar.
8 st koppar med fat, modell nr 8500.
1 st sockerskål med lock, modell nr 16?8
10 st fat utan koppar, modell nr 1870.
4 st tekoppar med fat, modell nr 1550.
2 st såsbåt, modell nr 1651.
1 st cigarettvas, modell nr 8614.
1 st fat på fot, modell nr 15321
1 st bricka, modell nr 1694, 2: sortering.
2 st mindre ovala serveringsfat, modell nr 1689. Ett med nagg.
1 st ovalt fat med genombrutet brätte, modell nr 1580
1 st serveringsskål, modell nr 1522.
2 st serveringsfat, modell nr 1717, 2:sortering
2 st ytterfoder, modell nr 850-4.
2 st äggkoppar, modell nr 696
1 st lövformat fat, modell nr 1597.
1 st mindre skål, modell nr 8159
1 st terrin med lock,modell nr 1702
1 st terrin med lock, modell nr 1666, 2:a sortering.
1 st skål, modell nr 577.
1 st fat, modell nr 422
1 st urna med lock, modell 1684
1+1+1 st salt och peppar, modell 1706-1876-541
1 st tillbringare, modell nr 1609
1 st tillbringare, modell nr 1612
2 st askfat, modell nr 1882
1 st tekanna, modell nr 8503
1 st kaffekanna, modell nr 1517.
1 runt uppläggningsfat modell nr 1563,
1 uppläggningsfat modell nr 1556,
1 uppläggningsfat modell nr 1557.
1 lite fat modell 1619
2 skålar modell 8501-4
1 tallrik modell 1016
Åldersrelaterat slitage. Andrasortering förkommer.
10 st fat utan koppar, modell nr 1870. En medföljande kaffekopp utan fat. En skål 8501-4 med smärre kantnagg