6 st gafflar, längd 21 cm, okänd mästare, bl a kontrollstämpel Klimen Zagayevsky, Riga (1899-1916) och lettiska stämplar, RG2 (Rigas Gravieris).
6 st skedar, längd 15 cm, Aleksei Nasedkin, S:t Petersburg 1893.
Sammanlagd vikt 522 g.
Gafflarna med något åldersrelaterat slitage. Skedarna med obetydligt slitage.