Karmstol av bonad ek med skuren dekor. Svängda ben. Fast stoppad sits och rygg mewd textilklädsel och pärlspikning. Klädda armlän. Sitthöjd 40, bredd 63 cm.
Skador. Lagningar. Renoverad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.