David Byrne, fotografi numrerad 2/5 på etikett a tergo.
"Sacred Objects: Child's Shoe", 1993. Cibachrome laminerad och ramad. 71 x 80 cm inklusive ram.
Ej examinerad ur ram.
Galleri Arsenalsgatan 6 Modern & Contemporary, Stockholm.
Galleri Arsenalsgatan 6 Modern & Contemporary, Stockholm, "David Byrne Strange Rituals", 20 mars - 20 april 1996.
David Byrne är även känd som sångare i det amerikanska New Wave-bandet Talking Heads, som var stora på 1980-talet.