Mindre ram stämplad Carr's of Sheffield Ltd, Sheffield 1987, yttermått 22,5 x 17,5 cm.
Större ram Stokes & Ireland Ltd, Chester 1919, samt med svenska importstämplar Nordiska Kompaniet, yttermått 35,5 x 25 cm, ovalens inre mått 27,5 x 17,5.
Smärre slitage.