14K guldboett, plexiglas, manuell, 14K guldrem. Med etui.
1960-tal.
Boett ref.nr 18607
Kaliber ST 231, 17 Jewels.
Urverket signerat Roamer.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Åldersrelaterat slitage. Gravyr.