Fanerat skrin med fyra lådor. På svärtad tredelad centralfot. Längd 45, bredd 24, höjd 85 cm.
Åldersrelaterat slitage. Skador. Nyckel saknas.
Beatelund Herrgård, gåva från Brita Westerberg till nuvarande ägare
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10