Toalettbord, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Toalettbord fanerat med mahogny. Tre lådor, uppfällbar spegel. Förgylld dekor. Beslag av mässing. Bredd 101, djup 45, höjd skivan 76, total höjd inklusive spegel 143 cm. Nyckel finns.

Ställvis med smärre skador, slitage och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK