12 gafflar stämplade Moskva 1894-95, längd 18 cm.
5 matskedar, Vilnius tidigt 1900-tal, längd 22,2 cm.
1 matgaffel tidigt 1900-tal, längd 20,3 cm.
6 efterättsskedar samt 9 bordsgafflar E.Eidelberg, Kaune, längd 15,6 resp 19,2 cm.
3 knivar längd 21,2 cm.
Total vikt inkl stålblad 2205 gram.
Senare gravyr. Smärre slitage.