Liisa Vitali armring, ring och örhängen, sterling silver och 1 röd kula, ring stämplad Finland 1972
Armring ej öppningsbar, innermått ca 19 cm, själva ringen stämplad Arvo Saavela, Enköping 1948. Ringstorlek 17,25/55, sfär ca 18 mm i diameter. Örhängen sfärer ca 11 mm i diameter.
Slitage. Repor. Nagg. Anlupen.