Peter de Ru, fotografi signerad a tergo och numrerad 5/15.
"Shiba (Japansk spets)", 2004. Archival pigment print, bildyta 50 x 48,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Förefaller vara i god kondition.
Planket, Stockholm, augusti 2012.
Konstnärsbaren KB, Stockholm, 2018.
Planket katalogen 2012.
Tidningen ETC, nr 32, 2015, avbildad sid 31.