Bestickservis, 68 delar, silver, "modell A, Louis XVI", W.A. Bolin, Stockholm, omkring 1900-talets mitt/andra hälft
12 teskedar, längd 14 cm.
6 matskedar, längd 21 cm.
10 matknivar, längd 21,5 cm.
12 fiskgafflar, längd 17,5 cm.
12 efterrättsgafflar, längd 15, 5 cm.
6 bordsskedar, längd 18 cm.
6 knivar, längd 18 cm
2 bakelsegafflar, längd 14 cm
2 smörknivar, längd 17 cm
Totalvikt inklusive knivblad stål 3086 gram
Slitage. Repor.