BOK: Compendium Anatomicum, Bresslau 171.

D Laurentii Heisteri, Compendium Anatomicum, die ganze Anatomie, Verlag Michael Huberts, Bresslau 1721. Med fyra kopparstick på inre organ. Senare omslag.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK