Hallbergsmodellen Kungsholm. 12 matskedar 20,8 cm.
12 matgafflar 20,8 cm.
12 matknivar 24,5 cm.
12 bordsskedar 17,8 cm.
12 bordsgafflar 17,3 cm.
12 bordsknivar 21,2 cm.
12 smörgåsgafflar 14,4 cm.
12 smörgåsknivar 17,6 cm.
12 fiskgafflar 18,2 cm.
12 fiskknivar 20,5 cm.
6 smörknivar 16,5 cm.
2 serveringsskedar 18,5 cm.
1 ostkniv 20,8 cm.
1 såssked 17,6 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 8440 gram.
2 matknivar med bucklor. Smärre slitage.