Silver Övrigt
1289176
Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, silver, Christian Hammer, Stockholm 1858 samt AG Dufva, Stockholm 1929-32.
Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, silver, christian hammer, stockholm 1858 samt ag dufva, stockholm 1929-32.

Nyrokoko samt rokokostil, invändig förgyllning, höjd 11,5-25,5 cm. Total vikt 1176 gram.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
4 000 SEK