1290347

Tallrikar, ett par, samt fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Tallrikar, ett par, samt fat,  kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Ett par med motiv av fåglar i trädgårdsmiljö. Diameter 20-22,5 cm.

Slitage. Nagg. 1 med spricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK