På lockets ovansida graverat porträtt föreställande den polske astronomen Nicolaus Copernicus. Invändigt förgyllt. 10,5 x 7.6 cm.
Vikt 150,8 g.
I originaletui.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.