Stål/guld, manuell, safirglas, metallänk med viklås, ca 1971
caliber 620, serienr 33899280, boett 5110383
Åldersrelaterat slitage. Förgyllning ställvis sliten. Glaset med smärre nagg. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.