1295087

Lorens Pasch d y, kopia efter

(Sverige, 1733-1805)
Lorens pasch d y, kopia efter 1800-tal, olja på duk.

Lorens Pasch d y, kopia efter 1800-tal, olja på duk.

"Adolf Fredric Falkenstedt" (1857-1831). Duk oval 71 x 57 cm. Äldre förgylld ram.

Duklagning, något krackelerad.

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Säby, Västergötland.

"Slott och herresäten", Västergötland, "Säby", avbildad i stora salongen, sid 76.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK