Salongsbord fanerat med mahogny med flera träslag, intarsiadekor. Två fällbara klaffar, sargen med låda, beslag av mässing. Längd 112, bredd 56, höjd 74 cm.
Skador, slitage. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.