Rödlackerat, skuren dekor av figurer. Dörrpar med bakomliggande hylla. Bredd 67,5, djup 27,5, höjd 102 cm.
Slitage. Torrsprickor. Repor. Färgbortfall. Fanerskador. Märken. Nagg. Missfärgningar.