Bestående av;
1 tekanna, modellnr 611 (fotnagg),
1 mjölkkanna, modellnr 522,
1 cigarettställ, modellnr 1015,
1 par salt och pepparströare,
5 askfat, modellnr 504 (1 nagg),
9 assietter, modellnr 573,
1 ovalt fat, modellnr 613,
1 skål på fot, modellnr 1023 (nagg),
2 skålar, modellnr 1018 (nagg),
6 tekoppar med 11 fat, modellnr 656 och 315.
Bruksslitage. Repor. Nagg.