Pipa med smedstämplar. Stålskuret låsbleck med dekor av jaktscen. Helstock av vanöt med skuren dekor. Förgyllda mässingsbeslag med riklig dekor av bland annat porträttmedaljonger. Längd 53 cm.
Lagningar.