Pipa med smedstämplar. Stålskuret låsbleck med dekor av jaktscen. Helstock av vanöt med skuren dekor. Förgyllda mässingsbeslag med riklig dekor av bland annat porträttmedaljonger. Längd 53 cm.
Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.