Jonas Lindberg, saltkar, ett par, silver, Stockholm 1824.
Ett par förgyllda kar uppburna av tre tassfötter med ansiktsmaskaroner, på trepassformad fot. Foten med graverade initialer. Höjd 5,5 cm, vikt totalt 93 gram.
Lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.