Carl Bille, olja på uppfodrad duk, signerad.
Segelfartyg på Medelhavet. 13 x 19 cm.
Uppfodrad duk. Smärre fläckar.
Ur doktor Poul Holbecks (1894-1968) samling, Köpenhamn, därefter i arv.