Bestående av:
7 tallrikar, 26,5 cm (1 med repa),
3 serveringsfat, längd 32 cm (1 med smuts på godset).
2 serveringsskålar, längd 25 cm.
22 assietter, 15,5 cm.
8 koppar, höjd 6 cm.
5 fat, längd 21 cm.
2 skålar, 8,5 cm (smärre glasyrnagg).
1 skål, 10 cm.
2 skålar, 6 cm.
1 grädd/mjölkkanna, höjd 7 cm.
2 kannor, höjd 12-14 cm.
Smärre slitage. Få med tillverkningsdefekter samt glasyrnagg.