Bestick 45 dlr förgyllt silver och emalj Danmark/Norge 1900-tal
Bestående av;
12 skedar längd 9,5 cm,
12 skedar längd 9,5 cm,
12 skedar längd 8 cm,
2 skedar längd 11 cm,
6 gafflar längd 13 cm,
1 gaffel längd 11 cm.
Total vikt432 gram.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Repor. Delvis sliten emaljering
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.