Elis Bergh, glasservis, 37 delar, "Karlberg". Kosta, 1900-talets andra hälft.
7 vinglas, höjd 12 cm 15 starkvinsglas, höjd 9 cm 15 snapsglas, höjd 10 cm
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10