Emile Gallé, lampfot, Nancy, Frankrike, Art Nouveau.
Överfång med etsad dekor a blommande kvistar i rödbrunt mot gultonad fond, signerad Gallé, höjd 16 cm.
Helhetsintrycket är gott med lätt slitage och smärre smuts invändigt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10