Taigaläder med spänne i vitmetall, märkt med monogram samt "LOUIS VUITTON". Stämpelmärkt invändigt "LOUIS VUITTON PARIS" made in France. Invändigt fyra fack för papper/laptop samt två små fack. Ett fack med dragkedja. Ett fack bak. 41 x 32 x 12 cm.
Ställvis slitage. Repor. Fläckar/märken av penna utvändigt.