Matta, rölakan, ca 196,5-198 x 142,5-143,5 cm, signerad GK, Sverige omkring 1960.

Benvitmelerad botten med tre stora polykroma trappstegsmedaljonger. Bred geometriskt mönstrad bård.

En svag doft av fukt. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. Skadade sidor.

Utropspris
2 500 SEK