Konst Fotografi
1302567

Nathalia Edenmont

(Ukraina/Sverige, Född 1970)
Nathalia edenmont, fotografi signerad och numrerad 1/6 a tergo.

Nathalia Edenmont, fotografi signerad och numrerad 1/6 a tergo.

"Falcon", 2005-2007. Signerad N Edenmont och numrerad 1/6 a tergo. C-print monterad på glas 140 x 63 cm.

Bilden är blekt.
Inga övriga anmärkningar.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Klubbat pris
22 000
2 167
2 616
Utropspris
28 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
8 maj 10:57
22 000 SEK
8 maj 10:53
21 000 SEK
8 maj 10:53
20 000 SEK
8 maj 10:53
19 000 SEK
8 maj 10:53
18 500 SEK