Bertel Thorvaldsen, efter. Skulptur, parian, Gustavsberg, 1927.
Kristus. Skulptur djupstämplad Gustavsberg 1927. Lös sockel. Total höjd 65 cm.
Nagg. Skada på skulpturens bas. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10