Patek Philippe, Calatrava, armbandsur, 35 mm.

18K guldboett, plexiglas, automatisk, datum, 18K guldrem och -lås. 1960-tal.
Boett ref.nr 3565/1
Serienr 2696187
Kaliber 27-460M
Urverkets serienr 1118741
Urverket signerat Patek Philippe
Armband signerat Patek philippe, Swiss, FBG.

Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage. Repor på urtavlan och glaset.

Utropspris
7 000 EUR