Spegel och konsolbord med förgylld och bronserad dekor. Bordet med marmorskiva. Spegeln 175 x 81 cm. Bordets bredd 79, djup 40, höjd 80 cm.
Smärre skador, slitage och lagningar. Anlupet glas. Skivan med smärre nagg och repor.