Dosa, silver, GAB, Stockholm, 1954 samt föremål, 6 st, silver 800, Italien, 1900-tal
Dosa, invändigt förgylld. På locket inskription med namn och datum. Längd 8 cm. Vikt 100 g.
Brödkorg längd 28,5 cm, skål på tassfötter längd 12 cm, sockerskrin på tassfötter längd 14 cm, samt 2 saltspadar och en sked. Vikt 512 g.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.