Kjell Engman, skulptur, "Nobelman", Kosta Boda, unik.
Gjutet och sandgjutet glas, figur stående på järnplatta, signerad Kjell E samt undertill 7470075 Kosta Boda Unique Kjell Engman. Höjd ca 98 cm, total höjd ca 154 cm inkl blästrat ställ med inbyggd belysning.
Fjäder lagning
Ej funktionstestad el. Lagning på fjäder.