Dekor av rosor, förgylld kant. Bestående av;
12 mattallrikar, diameter 24,5 cm. En med nagg.
12 sopptallrikar, diameter 24,5 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 22 cm.
12 assietter, diameter 19 cm. En med nagg.
Terrin med lock, längd 34 cm.
6 serveringsfat, längd
21-36 cm.
En såsbåt, längd 21,5 cm.
Nagg. Slitage.