Naturalistiskt modellerad med målad polykromt bemålad och förgylld dekor. Rikt dekorerad trädstamsformad fot med figurer uppbärandes genombruten skål. Höjd 44 cm.
Ställvis med nagg. Förgyllning med slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10