Golvlampor, ett par, Titan Lighting, sent 1900-tal.
Perforerade lampskärmar och kupolformade fötter i kromat stål, stomme i svärtat stål. För två ljuspunkter. Märkta undertill "TITAN LIGHTING, LW 707". Höjd ca 145 cm.
Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.