Matbord, England, 1900-talets andra hälft. En iläggsskiva medföljer.
Tvådelat matbord med avtagbara skivor. Två iläggsskivor medföljer. Fotavslutningar av mässing med hjul. Längd (92+92+68) totalt ca 252, bredd 107, höjd 75 cm.
Slitage, repor, märken. En skruv saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.