Timo Sarpaneva, karaff, 'Jääpuikko' (Istapp), glas, signerad Timo Sarpaneva -3288 - 400. Formgiven 1958.

Blåst, klart och blått omfångsglas.
Höjd 39,5 cm.
Etikettmärkt.

Repor i botten.

Utropspris
400 EUR