2 collier, odlade pärlor ca 7,5-8 mm och lapis lazuli ca 8 mm, lås 18K guld, pärlor måste träs om

Längder ca 38 cm och 50 cm. Pärlcollier måste träs om för att lås ska kunna användas. Pärlor något barocka.

Slitage. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK