Mahogny. Oval form med svarvade kopplade ben på trissor. Två klaffar, utsvängbara stödben på hjul. Höjd 73, bredd 91, längd 103 cm.
Slitage. Torrsprickor. Repor. Märken. Ett gångjärn har släppt. Ena stödbenet lagat och limmat. Träbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10