Målad med bronserad dekor. Två karmstolar, tre stolar och ett runt salongsbord med skiva av kolmårdsmarmor. Stolar sitthöjd 44, höjd 95-97 cm. Bord diameter 90, höjd 70 cm.
Senare målning. Färgbortfall. Slitage. Senare klädsel. Smärre nagg på sten. Bord och stolar ej ursprungligen sammanhörande.