Silver 813.
Båda med svängda knäckar och på fyra fötter med bladanfanger. Senapsburken invändigt förgylld. Höjd ca 10,5 och 12 cm.
Senapsskopa, längd 9,5 cm, stämplad J.T, Juho Tepponen, Helsingfors 1925.
Sammanlagd vikt utan senapsburkens glasinsats 213 g.
Graverade med krönta initialer. Anlöpningar.