Matsked JP Molér 20 cm, äldre sked troligen Wisby 20 cm, sked Johan Svanberg Karlstad (1812-18) 20,5 cm, ragusked 28,5 cm samt sked 22 cm, F Holm Visby 1875 resp 1903, såssked GAB 17 cm samt såssked A Dragsted Köpenhamn 18,5 cm.
Total vikt 420 gram.
Smärre bucklor, slitage.