Halvhornskniv, samearbete. Grepp av björk och renhorn. Knivslida av renhorn och läder. Graverad stiliserad dekor. Knivslidan signerad MK. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Längd 21 cm.
Märken. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.