Möbler Bord
1312793

Bord, modell "Bellman" Nordiska Kompaniet Stockholm 1928.

Bord, modell "bellman" nordiska kompaniet stockholm 1928.

Cirkulär bordsskiva, på tre ben i björk, bordet fanerat i olika träslag. Skivan i alm. Brickmärkt på undersidan. Diameter 80, höjd 71 cm.

Slitage. Märken. Smärre fanerskador.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
6 000 SEK